[:lt]1. Ar galiu siųsti stojimo anketą, jei vis dar mokausi mokykloje?
Taip, gali. Jei šiuo metu mokaisi 12 klasėje ir dar neturi brandos atestato, stojimo anketą gali atsiųsti ir be jo. Atestato kopiją galėsi atsiųsti tuomet kai jau turėsi.
2. Kas yra svarbiausia stojant į užsienio aukštąsias mokyklas?
Svarbiausia yra teisingai užpildyti stojimo anketą bei parašyti gerą ir išsamų motyvacinį laišką bei CV. Dauguma užsienio aukštųjų mokyklų didžiausią dėmesį kreipia ne į tavo pažymius, o į tavo asmenines savybes. Taip pat yra svarbu stojant gerai mokėti anglų k.
3. Kokius dokumentus reikia atsiųsti norint pateikti paraišką studijoms?
Reikia atsiųsti 12ktos klasės baigimo diplomaą arba LEVEL3, CV, motyvcinį laišką, asmens dokumentą, NIN (national insurance number) suteiktą numeriuką. Pasitaiko atvejų kai reikia atsiųsti papildomus dokumentus. Dėl papildomų dokumentų atsiuntimo universitetas ar koledžas informuoja asmeniškai.
4. Kaip reikia rašyti motyvacinį laišką?
Motyvacinis laiškas yra pirmoji aukštosios mokyklos atstovų pažintis su Jumis. Skaitydami laišką jie sužino apie Tave labai daug: Tavo anglų kalbos žinių lygį, motyvaciją mokytis, susidomėjimą pasirinkta sritimi ir studijų programa, asmenines savybes, talentus, stipriąsias puses ir ateities ambicijas. Užsienio aukštosios mokyklos studentus vertina kaip asmenybes ir priima juos kaip visaverčius savo bendruomenės narius, todėl jiems itin įdomu, ką Tu gali pasiūlyti šiai bendruomenei – kokiomis savybėmis ir talentais praturtinsi jos gyvenimą.
5. Kokius brandos egzaminus reikia laikyti, kad galėčiau mokytis užsienyje?
Laikomi brandos egzaminai neturi didelės įtakos stojant į užsienio aukštąsias mokyklas. Sprendimui, ar tave priimti, daugiau įtakos nei laikomi egzaminai turi tavo pažymių vidurkiai, tačiau ir pažymiai nėra svarbiausias kriterijus priimant galutinį. Nes be visų pažymių dar turėsi sudalyvauti stojimuose arba išlaikyti IELTS anglų k. egzaminą.[:]